مقالات

نحوه نگهداری برنج خام و برنج پخته شده؟

 نگهداری برنج بدور از انواع حشرات یکی از مهمترین دغدغه های تمام خانواده ها است. این مشکل نه تنها در ایران بلکه دغدغه خانواده ها در کل جهان است. نحوی نگهداری برنج خام و برنج پخته شده ، تاریخ مصرف برنج بصورت خام و پخت شده، سوالاتی است که در این مقاله می خواهیم پاسخ دهیم.

 

نحوی نگهداری برنج خام

نحوه نگهداری برنج خام و برنج پخته شده؟ راه مناسب برای ذخیره برنج سفید غذای تازه است. کشوی سبزیجات در یخچال فریزر بهترین مکان برای ذخیره برنج است. اگر اتاق مرطوب باشد و دمای آن ۱۸ درجه یا بالاتر باشد ، احتمال وجود حشره هایی نظیر شپشک که از برنج آلوده می شوند ، برنج را آلوده می کند. به همین دلیل ، پیشنهاد می کنیم مکانی تاریک و با درجه حرارت نسبتاً خنک (۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد) را انتخاب کنید که رطوبت و تابش نور زیادی در آن نباشد. (لطفا آن را از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید.)

 

نحوه نگهداری برنج خام و برنج پخته شده؟

شما باید مراقب باشید زیرا هوایی گرم و آلودگی حشرات ممکن است در طول سال اتفاق بیفتد. با پایین آمدن دمای ۱۰ درجه سانتیگراد ، می توانید میزان اکسیداسیون را تقریباً به نصف به تأخیر بیاندازید. بنابراین با ذخیره آن در کشوی سبزیجات می توانید آن را دو برابر دلپذیرتر از زمان نگهداری در دمای معمولی نگه دارید.

 

با این وجود ، ممکن است برخی از افراد که فضای کافی برای ظروف هرمتیک را در یخچالهای خود ندارند. برای آن دسته از افراد توصیه می کنیم برنج را درون بطری های پلاستیکی خالی بگذارید و آن را در یخچال نگهداری کنید. هنگام پخت ، بین برنج به طور صحیح ذخیره شده (در فریزر نگهداری شده)و برنج نگداری شده در محیط گرم و مرطوب تفاوت معنی داری وجود دارد. بنابراین لطفا آن را امتحان کنید!

 

نحوه نگهداری برنج پخته شده

فقط می توانید برنج پخته شده را تا پنج ساعت در یک پلوپز گرم نگه دارید. اگر بیش از شش ساعت آن را گرم نگه دارید ، هزینه آن به اندازه پخت و پز کردن برنج های جدید است و بعداز آن برنج طعم خود را از دست می دهد.

 

نحوه نگهداری برنج خام و برنج پخته شده؟

اگر نمی توانید تمام برنج پخته شده را میل کنید، آن را در بسته بندی پلاستیکی در حالی که برنج هنوز گرم است درون بخچال قرار دهید. پس از سرد شدن ، برنج خشک شده و در نتیجه طعم خود را از دست می دهد. لطفاً قبل از خنک شدن برنج آن را درون فریزر بگذارید ، بنابراین برنج تازه به همان اندازه پخته شده که بعداً در مایکروویو ریخته می شود مزه دار می ماند.

 

 نکات کلیدی در نگهداری انواع برنج

همیشه به اندازه مصرف خود برنج خریداری کنید

قبل از خرید از تاریخ تولید برنج مطلع شوید

برنج تا یک الی دو روز بعد از پخت قابل مصرف است

برای نگهداری بیشتر برنج را دور از حبوبات نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *