مقالات

نحوه انتخاب برنج با کیفیت ، خوب و سالم

نکاتی برای انتخاب برنج با کیفیت ، خوب و سالم

موارد بسیاری برای انتخاب برنج با کیفیت باید در نظر گرفته شود. از بافت ، بو ، رنگ و غیره شروع می شود. موارد زیر نکاتی است که می توان برای به دست آوردن برنج با کیفیت و سالم انجام داد.

 

۱- به رنگ برنج توجه کنید

اولین نکته ای که هنگام انتخاب و خرید برنج با کیفیت نباید نادیده گرفته شود ، توجه به رنگ برنج است. هنگام خرید توجه داشته باشید تا برنجی که خریداری می شود یکدست باشد به عنوان مثال ترجیحا رنگ برنجی را انتخاب کنید که دارای رنگ روشن باشد و عاری از رنگ دانه های زرد و تغییر یافته باشد. بنابراین هنگام خرید به رنگ دانه های برنج که مهمترین نکته در انتخاب برنج است توجه کنید تا برنج سالم پیدا کنید.

 

۲- به بافت برنج توجه کنید

راه بعدی برای انتخاب برنج توجه به بافت برنج است. از بافت برنج می توان دریافت که برنج مناسبی است یا نه. برنج با کیفیت دارای بافتی است که قدرتمند بوده و هنگام فشردن به راحتی شکسته نمی شود.

از طرف دیگر ، برنجی که هنگام فشرده شدن به راحتی از بین برود، نشان می دهد که برنج برای مصرف مناسب نیست. بنابراین ، با تکنیک پرس کردن نمونه ها از برنج موجود ، برنج قدرتمند و محکم را انتخاب کنید.

 

۳- ظاهر برنج را با دقت بررسی کنید

در ادامه انتخاب برنج باکیفیت ، بررسی ظاهری برنج است. در این مرحله باید بینیم برنج تازه است یا کهنه. برای تشخیص تازه بودن مقداری برنج را در کف دست قرار دهید اگر اثری از ارد برنج در کف دست وجود داشت بدانید که برنجی که انتخاب کرده اید برنج کهنه ای است.

 

۴- مطمئن شوید که برنج فاقد شپش است

علاوه بر نکات بسیاری که در بالا گفته شد ، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برنجی که خریداری می کنیم هیچ گونه شپشکی نداشته باشد. معمولاً برنجی که دارای شپشک است نشانگر کهنه بودن برنج است. و برنج قدیمی مطمئناً تمیز و به اندازه کافی برای سلامتی مناسب نیست.

 

۵- حتماً در یک فروشگاه قابل اعتماد خرید کنید

علاوه بر اطمینان از عدم وجود شپشک برنج ، تکنیک بعدی در شناخت برنج با کیفیت خرید برنج در یک فروشگاه قابل اعتماد است. این بسیار ضروری است به طوری که برنج واقعاً تضمین شده باشد. زیرا خرید برنج در یک فروشگاه که بی احتیاط باشد می تواند نتایج بدی را به دنبال داشته باشد. بنابراین ، فروشگاهی را انتخاب کنید که محصولات برنجی سالم و تضمین شده داشته باشد.

 

۶- عطر برنج را ببوید

نکته بعدی در انتخاب برنج با کیفیت بالا ، چگونگی رایحه برنج است. در حال حاضر ، در بازار ، چند نوع برجسته برنج با رایحه مطبوع وجود دارد. برای مثال برنج هاشمی، طارم، دمسیاه عطر بیشتری نسبت به ارقام فجر، شیرودی دارند. برنج های استان گیلان عطر و بوی بسیار مطبوعی نسبت به برنج های استان مازندران دارند. بنابراین هنگام خرید برنج به بوی برنج نیز دقت کنید.

 

۷- در مصرف برنج ارزان دقت کنید

راه بعدی برای انتخاب برنج با کیفیت ، توجه به قیمت برنج است. در بازار قیمت های مختلف برنج عرضه می شود. مرجع قیمت برنج با توجه به کیفیت برنج تعیین می شود. بنابراین هرچه کیفیت برنج بهتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. با این حال ، طعم ارائه شده حتی خوشمزه تر خواهد بود.

و اگر اتفاقی می افتد که برنج را با قیمت بسیار پایین در حال تعقیب خود می دانید ، سعی کنید مراقب باشید زیرا ترس آن وجود دارد که برنج از کیفیت پایین برخوردار باشد.

 

۸- برای تست کیفیت برنج ، برنج را گاز بگیرید

برای اطمینان از کیفیت برنج می توان روش دیگری را اجرا کرد که با گاز گرفتن تکنیک برنج است. برنج که از کیفیت مطلوبی برخوردار است ، هنگامی که گاز گرفتن به راحتی شکننده نمی شود و می خواهد سخت باشد. و این نوع برنج برای دیابت بهتر است. همچنین ، حتی در زمان مصرف ، از طعم و مزه خوبی برخوردار است.

 

۹- برنجی را انتخاب کنید که تمیز باشد و با ناخالصی ها مخلوط نباشد.

نکات بعدی که می توان برای به دست آوردن بهترین برنج و کیفیت عالی انجام داد ، انتخاب برنج تمیز است. برنج تمیز برنجی است که هیچ خاکی ندارد. هر دوی اینها به شکل سنگ ، دانه یا سایر ناخالصی ها خاک هستند. زیرا برنج تازه از سلامتی محافظت می شود. حتی طعم برنج حتی بهتر خواهد شد.

منبع : برنج تالش

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “نحوه انتخاب برنج با کیفیت ، خوب و سالم

 1. باسلام
  رنک ایرانی با رتبه الکسای زیر 1000 ایران و با سابقه چندین ساله خود آمادگی دارد رتبه الکسای سایت شما را تضمینی و با تعرفه ذیل کاهش دهد. جهت هماهنگی با آیدی تلگرام rankirani @ و یا ایمیل rankirani@yahoo.com در ارتباط باشید.
  تعرفه کاهش تضمینی رتبه الکسا :
  رنک زیر 50‌ هزار ایران با مبلغ 30 هزار تومان
  رنک زیر 30‌ هزار ایران با مبلغ 50 هزار تومان
  رنک زیر 20‌ هزار ایران با مبلغ 70 هزار تومان
  رنک زیر 15‌ هزار ایران با مبلغ 90 هزار تومان
  رنک زیر 10‌ هزار ایران با مبلغ 120 هزار تومان
  رنک زیر 7‌ هزار ایران با مبلغ 200 هزار تومان
  رنک زیر 5 هزار ایران با مبلغ 250 هزار تومان
  رنک زیر 4 هزار ایران با مبلغ 350 هزار تومان
  رنک زیر 3 هزار ایران با مبلغ 450 هزار تومان
  رنک زیر 2 هزار ایران با مبلغ 600 هزار تومان
  رنک زیر 1500 ایران با مبلغ 800 هزار تومان
  رنک زیر 1000 ایران با مبلغ 1.200 میلیون تومان
  رنک زیر 700 ایران با مبلغ 1.700 میلیون تومان
  رنک زیر 500 ایران با مبلغ 2.400 میلیون تومان

  زمان تحویل : یکماهه
  * بازدیدهای واقعی ایران *
  * امکان انجام یک هفته بازدید تست *
  * امکان پرداخت مرحله به مرحله هزینه *
  * تضمین ثبات و نگهداری رنک الکسا به شرط تمدید *
  * تضمین کاهش بانس ریت و افزایش زمان ماندگاری *

  جهت هماهنگی با آیدی یا ایمیل زیر در تماس باشید.
  آیدی تلگرام – ایتا – سروش :

  @rankirani

  rankirani@yahoo.com

  شماره تماس : 09038276706

  سیستم افزایش بازدید سایت
  و بهبود رتبه الکسا
  رنک ایرانی
  https://rankirani.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *