مقالات

زیره پلو و خواص دارویی و درمانی آن

زیره یکی از مهمترین و خوشمزه ترین مواد غذایی است که ایرانی ها علاقه ی بسیار زیادی دارند تا آن را به همراه پلو (برنج ایرانی) مورد استفاده قرار دهند و به صورت زیره پلو آن را میل کنند.

 زیره دو نوع دارد: زیره ی سبز و زیره ی سیاه. زیره ی سیاه همان زیره ی کرمان است که از خواصی گرم و خشک دارد. خواص بی نظیر زیره در کنار مزه ی بسیار خوب آن سبب شده است تا زیره پلو به عنوان یکی از غذاهای پر طرفدار در میان ایرانیان بدل شود. این مقاله با عنوان زیره پلو و خواص آن به بررسی برخی از این خاصیت ها پرداخته است که نظر شما را به آن جلب می کنیم.

 

زیره پلو و خواص دارویی و درمانی آن

رفع مشکلات گوارشی و برطرف کردن دل درد با کمک زیره

یکی از بهترین خواص زیره و به خصوص زیره ی سیاه این است که می توان از آن برای رفع دل پیچه ی کودکان، از بین بردن نفخ و بهبود هضم غذا به کار برد. شما می توانید با استفاده از زیره در میان پلو و فراهم کردن پلو زیره به مرور زمان خودتان را از شر مشکلات گوارشی خلاص کنید. همچنین اگر زمانی دچار نفخ یا دل درد شدید ، می توانید یک قاشق زیره ی سیاه شسته شده را بجوید یا از دمنوش زیره استفاده کنید و دل درد خود را بهبود دهید.

 

جالب است بدانید که از زیره ی سبز برای خوش بو کردن کرم ها استفاده می شود و خواص دارویی و درمانی دارد. هچنین از زیره ی سبز برای خوش طمع کردن نوشیدنی ها و چای ها و دم نوش ها استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای زیره ی سبز تقویت معده و رحم و بهبود زخم است.

 

زیره پلو

زیره پلو از آن غذاهای خوشمزه است که پختن آن بسیار راحت صورت می گیرد. شما می توانید با خوردن زیره پلو علاوه بر این که خوردن یک غذای خوشمزه را تجربه می کنید، می توانید خود را از خواص بی نظیر زیره، مثل تقویت معده، بهبود دستگاه گوارش، افزایش شیر در مادران شیرده، بالا بردن میزان سوخت و ساز و از بین بردن چربی های اضافه بهره مند نمایید. شاید برای شما سوال باشد که زیره پلو را با چه برنجی پخت کنیم تا خوش عطر تر و خوشمزه تر از سایر زیره پلوها باشد. در ادامه به این سوال به طور تخصصی پاسخ داده می شود.

 

زیره پلو را با چه برنجی بپزیم؟

برنج ایرانی شامل ارقام انواع طارم هاشمی، طارم، علی کاظمی، شیرودی و فجر و … هر کدام به طور جداگانه عطر و طعم مخصوصی دارند. اگر بخواهیم این ارقام را از نظر عطر و طعم در یک ردیف قرار دهیم ترتیب (دمسیاه، هاشمی، طارم، حسنی ، علی کاظمی، شیرودی و فجر) خوش عطر ترین برنج ها هستند ولی از نظر قیمت برنج های شیرودی و فجر، طارم، علی کاظمی، حسنی ، دمسیاه، هاشمی به ترتیب ارزانتر و از نظر کیفیت پایینتر از طارم هاشمی و امراللهی  هستند.

 

حالا با چه برنجی زیره پلو بپزیم؟ ارقام  هاشمی و طارم امراللهی که از نظر کیفیت و عطر و بو در پخت به صورت زیره پلو و غیر زیره پلو عالی هستند . فروشگاه اینترنتی برنج تیم بینج توصیه می کند برای هرچه خوش عطر و خوشپخت شدن زیره پلو از برنج های طارم استفاده کنید. برنج شمال مزه ی غذا های سنتی از قبیل استانبولی پلو ، کوفته تبریزی ، دلمه برگ مو و ته چین مرغ صد برابر می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *